” Zapachniała choinka na niej błyszczą gwiazdki, leży biały opłatek jak Pan Jezus w żłóbeczku. Piękna jest radość na Święta, ciepłe są myśli o bliskich, niech pokój, miłość i szczęście otoczy dzisiaj nas wszystkich.”

23 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne. W nastrój świąteczny tego dnia wprowadził nas elegancki strój oraz świąteczny wystrój sal. Najstarsza grupa Sówki przygotowała inscenizację Jasełek. Wszystkie przedszkolaki mogły przypomnieć sobie historię narodzenia Dzieciątka Bożego. Wykonanie programu artystycznego i pięknie przygotowana scenografia wzbudziły zachwyt i jednocześnie wzruszenie. Z-ca Dyrektora ZPO w Trzcianie Pani Lucyna Wrona złożyła wszystkim przedszkolakom oraz zgromadzonym pracownikom przedszkola życzenia zdrowia, wzajemnej życzliwości i dobroci na czas świąteczny i każdy dzień w przedszkolu.

Przy tej okazji zostały wręczone wyróżnienia i nagrody za udział w konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Zuzia z grupy “Żabek”, Sandra z grupy “Pszczółek”, Gabrysia z grupy “Biedronek”,  Gabrysia z grupy “Sówek”, Kubuś z grupy “Misiów” oraz Eryk z oddziału “0”.

W świątecznej atmosferze zasiedliśmy do wspólnego stołu, na którym znalazły się wigilijne potrawy i dekoracje. Odczytanie fragmentu Pisma Św. o Narodzeniu Jezusa i łamanie się opłatkiem to wyjątkowe momenty w przedszkolnej codzienności, dlatego nie zabrakło ich tego wyjątkowego dnia. W gronie przedszkolaków i wszystkich pracowników spędziliśmy miły, świąteczny czas, przy dźwiękach pastorałek i kolęd.

Skip to content