Aby ułatwić dzieciom proces adaptacji w nowym miejscu, jakim jest przedszkole dnia 27-28.08.2020r. w nowym Oddziale Unijnym zorganizowano dni otwarte. Na przyszłych przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Pani Dyrektor serdecznie przywitała wszystkich rodziców wraz z dziećmi oraz przekazała najważniejsze informacje dotyczące przyjęcia do oddziału unijnego. Z racji obecnej sytuacji COVID-19 całość była podzielona na dwie grupy.
Następnie dzieci mogły zapoznać się ze swoimi rówieśnikami, salą, zabawkami oraz otoczeniem. Nie brakowało również wspólnych zabaw na chuście animacyjnej oraz zabaw swobodnych. Pani nauczyciel również przedstawiła cały proces adaptacyjny dziecka, by od września współpraca z dzieckiem oraz rodzicem przebiegała bardzo owocnie. Były to bardzo wesołe pełne zabawy dni. Mamy nadzieję, że Dni Otwarte przyczyniły się do oswojenia z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw do niego wrócić.

Pani Agnieszka Bębenek

Skip to content