W piątek 19 marca grupa Żabek przygotowała krótkie pożegnanie Zimy oraz przywitała Wiosnę, której już wszyscy nie możemy się doczekać. Zima była w tym roku łaskawa dla dzieci, każdy jeździł na sankach, nartach i lepił bałwana, ale już wszyscy tęsknimy za ciepłym słoneczkiem i zabawami w naszym przedszkolnym ogrodzie. Każda z grup ubrała się w jednym, dowolnym kolorze i również przywitała Panią Wiosnę tańcem lub piosenką.Tradycją w naszym przedszkolu stał się wspólny pochód z Marzanną i Misiem nad rzeczkę. Chociaż pogoda była kapryśna (jak to w marcu) i chwilami padał śnieg, udało nam się wyjść na spacer i rozprawić się z Marzanną.  Odprowadziliśmy ją nad rzekę, i przy wierszu „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno…”  Pani Dyrektor wrzuciła ją do wody.Ze względów epidemiologicznych w uroczystości nie brały udziału dzieci z zerówki. Same również powitały Wiosnę i w kolorowych strojach odprowadziły własnoręcznie zrobioną Marzannę nad rzekę.

                                                                                                                                   Pani Karolina Nowak

Skip to content