21 września grupa Żabek i Sówek wybrała się na wycieczkę autokarową do Bochni.
W nawiązaniu do tematyki zajęć, Panie postanowiły zabrać starsze grupy do Państwowej Straży Pożarnej w Bochni.
Celem wizyty było poznanie charakteru pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia ich zawodu, zapoznanie ze sprzętem przeciwpożarowym, wyposażeniem wozów, umundurowaniem. Strażacy chętnie opowiadali o swojej pracy
i demonstrowali swoje umiejętności. Dzieci mogły obejrzeć samochody od środka, oraz uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w specjalnie przygotowanej sali dla dzieci w “Ogniku”. Największą atrakcją był jednak próbny alarm i pokaz zjazdu po rurze do akcji ratunkowej.

Następnie wybraliśmy się spacerkiem przez Planty, odwiedziliśmy bocheńską tężnię solankową i Muzeum Motyli Arthropoda. Przedszkolaki zafascynowane były wyjątkowymi okazami, ich ubarwieniem i ilością. Z ogromną uwagą przyglądały się pokazywanym przez przewodnika motylom i aktywnie uczestniczyły w zajęciach dzieląc się swoją wiedzą na temat owadów.

To była ciekawa wycieczka, która pozostanie w naszej pamięci na wiele dni!

Skip to content