W poniedziałek 27 września nasze przedszkole dołączyło do akcji sprzątania świata.
Przedszkolaki podczas zajęć rozmawiały o ekologii, uczyły się co robić by nie „produkować” nowych śmieci, poznawały lub przypomniały sobie zasady segregowania odpadów.
Wszystkie grupy wspólnie obejrzały film edukacyjny na temat segregacji śmieci. Dzieci uczestniczyły w zabawie ruchowej przy muzyce, oraz losowały różnego rodzaju przedmioty które umieszczały w odpowiednim worku na śmieci.
Nie zabrakło również opowiadania o zaśmieconym lesie i jego zaskoczonych mieszkańcach. Dowiedzieliśmy się jak zaśmiecone i zanieczyszczone środowisko oddziałuje na nasze zdrowie, a także czym jest recykling.
Później korzystając ze słonecznej pogody każda grupa zasadziła wrzos na skarpie w naszym ogrodzie przedszkolnym.

Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte podczas udziału w akcji „Sprzątanie Świata” zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami, wzbudzą w dzieciach wrażliwość oraz odpowiedzialność za własną przyszłość i stan środowiska naturalnego.

Skip to content