W ramach programu “Mały Ekolog” oraz projektu “Zawody naszych rodziców” realizowanych w naszym przedszkolu w bieżącym roku szkolnym, 20 października 2021 roku zorganizowana została wycieczka do lasu i spotkanie z leśniczym. W wycieczce do lasu w Kamionnej uczestniczyły dzieci z grup: Biedronek, Pszczółek i Misiów. Na miejscu przywitał ich Pan Leśniczy z współpracownikami, który opowiadał o zwyczajach zwierząt mieszkających w naszych lasach. Dzieci zobaczyły paśnik i dowiedziały się o dokarmianiu zwierząt zimą. Pan Leśniczy opowiadał również o tym, że dzięki lasom pozyskujemy drewno, które wykorzystujemy do różnych celów np. na opał czy też do produkcji mebli. Zwrócił uwagę dzieciom, że należy pamiętać o tym, aby nie zakłócać ekosystemu panującego w lesie. Dzieci spacerując po lesie spędziły czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody leśnej. Zbierały dary jesieni do kącików przyrody. Mogły poznać przyrodę patrząc, słuchając, dotykając. Na pożegnanie wszystkie dzieci biorące udział w wycieczce otrzymały od P. Leśniczego odznaki “Przyjaciela przyrody”.

Skip to content