25 listopada wypada Dzień Pluszowego Misia. Jego tradycja nie jest długa. Po raz pierwszy zaczęto świętować ten dzień w setną rocznicę powstania maskotki, tj. w 2002 roku. Ten dzień powstał prawdopodobnie dlatego, że każdy pokochał tego mięciutkiego pluszaka od pierwszego wejrzenia. Zapewne większość z nas będąc dzieckiem miało swojego ulubionego misia. Potem ta tradycja przeszła na następne pokolenie i trwa po dzień dzisiejszy. W naszym przedszkolu ten dzień był świętowany szczególnie. Grupa „Misiów” przygotowała krótkie przedstawienie „Kłopoty Misia”. Po oglądnięciu inscenizacji, przybył do przedszkola niesamowity gość- Miś Uszatek! Dzieci tańczyły wraz z misiem, rozwiązywały zagadki i zadania oraz uczestniczyły w licznych konkursach, za które otrzymały słodkie jak miodek nagrody.
Dziękujemy Misiowi za przybycie i zapraszamy do nas za rok!

Skip to content