Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, pełen radości i rodzinnych spotkań. O tę świąteczną atmosferę w przedszkolu zadbały w tym roku dzieci z grupy “Żabek”.
W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego “Dzieci na scenie” w którym od września uczestniczymy, grupa przygotowała Jasełka pt. “Prawdziwa historia Narodzenia” na podstawie scenariusza S. Bacewicz.
Po długich przygotowaniach udało nam się zagrać aż trzy spektakle, pierwszy dla “Zerówki”, drugi dla rodziców, oraz trzeci raz dla naszych przedszkolaków. Mimo sytuacji pandemicznej i z zachowaniem reżimu sanitarnego udało nam się wystąpić dla wszystkich ważnych dla nas osób.
Podczas występu przedszkolaki przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną kolędami i pastorałkami. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem oraz stroje przedszkolaków były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Za swój występ otrzymali gromkie brawa od publiczności oraz wyrazy uznania i podziękowania.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie strojów dla naszych “Żabek”, myślę że zdjęcia i filmiki z tego przedstawienia będą piękną pamiątką na długie lata.

Skip to content