Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.
W poniedziałek 21 lutego w obchody Dnia Języka Ojczystego włączyły się dzieci z oddziału przedszkolnego. Podczas swoich zajęć poznawały tajniki wiedzy o języku polskim. Wychowawczyni starała się przekazać dzieciom wiedzę, na temat tego, czym jest język ojczysty, dlaczego należy używać go w sposób poprawny oraz jak można wzbogacić swoje słownictwo. Dzieci uczestniczyły w zabawach z językiem. Ochoczo bawiły się w „kolorowe rebusy”, rymowane wyrazy, gimnastykowały swój język, próbowały recytować „łamańce językowe”. Zmagania z wierszykami okazały się trudne do pokonania, ale wprawiły wszystkich w radosne nastroje. Dzieci poprzez wspólną zabawę dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących języka ojczystego. Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało dyplom uczestnictwa w „zabawie z językiem polskim”. Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że dzieci choć w niewielkim stopniu uświadomiły sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać.

Skip to content