16 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Piekarzy i w ramach projektu: “POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW” grupa “Pszczółek” zorganizowała spotkanie z Tatą Patrycji, który jest piekarzem.
Pan Marcin opowiadał o etapach powstawania chleba, pokazał nam jak się go wyrabia, czego dodaje i jakiej mąki używa. Dowiedzieliśmy się jakie rodzaje pieczywa wypieka się w piekarni, jaki mają kształt i kolor. Później obejrzeliśmy film edukacyjny na którym mogliśmy zobaczyć piece w których pieczony jest chleb.
Uwieńczeniem zajęć było robienie wiosennych kanapeczek z chlebka który otrzymaliśmy od Pana Marcina, były wyśmienite!
Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi, że znalazł czas aby nas odwiedzić i w ciekawy sposób opowiedzieć dzieciom o swojej pracy!!!