Każdego roku w naszym przedszkolu czas przedświąteczny wypełniony jest intensywnymi przygotowaniami do Świąt Wielkanocnych. Dzieci poszerzają swoją wiedzę na temat tradycji i symboliki wykonywania palm, święcenia pokarmów, wykonywania pisanek, uczą się wesołych wierszy i piosenek. Najwięcej czasu poświęcają na przygotowanie pięknych i kolorowych stroików z króliczkiem, kurczątkiem i barankiem, które wykonują z pomocą i pod czujnym okiem swoich Pań.
W tym roku Kiermasz rozpoczęliśmy od przygotowana kolorowych palm. Dzięki zaangażowaniu Pań mogliśmy sprostać ogromnemu zainteresowaniu naszymi palmami wśród rodziców i dzieci – wykonano 88 palm. Przedszkolaki równie chętnie zabierały do domu swoje stroiki przy okazji wrzucając pieniążka na leczenie Wojtusia. Dzięki Państwa szczodrości udało się zebrać kwotę 6670zł, która zostanie przeznaczona na rehabilitacje chłopca.
13 kwietnia podsumowaliśmy Kiermasz Wielkanocny, podczas którego gościliśmy p. Józefę Rosiek – babcię Wojtusia oraz p. Agnieszkę Kłósek – przedstawicielkę Rady Rodziców. Pani Rosiek opowiedziała o swoim wnuczku i każdemu dziecku przyniosła słodkiego lizaczka, dzieci wręczyły zebrane pieniążki życząc zdrowia Wojtusiowi. Podczas spotkania przedszkolaki zaśpiewały wspólnie piosenkę i wprowadziły świąteczny nastrój wierszykiem, po czym w swoich salach poczęstowały się babką wielkanocną.
W imieniu Dyrekcji i organizatorów kiermaszu składamy serdeczne podziękowania Rodzicom i wszystkim innym Darczyńcom za zainteresowanie oraz finansowe wsparcie naszej akcji dobroczynnej. Pamiętajmy, że dobro wraca.

Skip to content