4 maja w ramach projektu “Poznajemy zawody naszych rodziców” odwiedziła nas pomoc stomatologiczna, pani Justyna Łukasik.
Przeprowadziła z przedszkolakami zajęcia dotyczące higieny jamy ustnej. Korzystając z modelu szczęki, zademonstrowała dzieciom sposób prawidłowego czyszczenia zębów, aby były czyste i zdrowe. Omówiliśmy również jakie produkty spożywcze są zdrowe, a które bardzo szkodzą naszym zębom.
Pani Justyna przedstawiła również krótką historyjkę obrazkową pt. “Dentysty się nie boję” . Następnie opowiedziała o ważnej pracy stomatologa i wykonywanych przez niego zabiegach leczniczych zębów, do których wykorzystuje on różne narzędzia, które budziły duże zainteresowanie przedszkolaków.
Kończąc spotkania w poszczególnych grupach, pani Justyna rozdała przedszkolakom tematyczne obrazki do pokolorowania oraz naklejki. Wszystkie dzieci podziękowały gościowi za wizytę, głośno obiecując codzienne szczotkowanie ząbków.

Skip to content