10 czerwca grupa „Biedronek”, „Misiów” oraz „Pszczółek” wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Trzcianie. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci z zawodem strażaka, jego zadaniami, a także wykorzystywanym w czasie akcji sprzętem. Spotkanie ze strażakami było też okazją do kształtowania u dzieci szacunku wobec osób wykonujących niebezpieczny, ale niezwykle potrzebny dla społeczeństwa zawód.
Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochód i sprzęt strażacki, usłyszały też syrenę alarmową wzywającą strażaków do akcji. Obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia.
W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm.
Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci po przyjściu do przedszkola utrwaliły numer alarmowy – 998.

Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień. Po takiej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a kilkoro chłopców  w przyszłości chciałoby zostać strażakiem.

Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.

Skip to content