W tym roku szkolnym grupa “Żabek” uczestniczyła w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym “Dzieci na scenie”  Zrealizowaliśmy następujące zadania:

10.2021 r. – wizyta w naszym przedszkolu teatrzyku pt. “Jesienne porządki”

10. 2021 r. – Żabki zrealizowały scenariusz “Praca w przedszkolu” podczas Dnia Edukacji Narodowej

19.10 2021 r. – nasza grupa oglądała lalkowy teatrzyk objazdowy pt. “Maciuś Strażak”

25.10.2021 r. uczestniczyły w święcie misia, oglądały teatrzyk kukiełkowy pt. ” Święto Pluszowego Misia” realizowany przez grupę Misiów.

26.10.2021 r. – Żabki wyjechały do kina “Klaps” w Limanowej na film pt.”Psi Patrol”

Grudzień 2021 – Żabki trzykrotnie wystawiły Jasełka pt. “Prawdziwa historia Narodzenia”

Grupa uczestniczyła również w interaktywnym spotkaniu z bajką.

Luty: Żabki obejrzały spektakl pt: “Pinokio” wystawiony w naszym przedszkolu przez kukiełkowy teatrzyk objazdowy.

Kwiecień: Grupa wyjechała do Oratorium Św. Kingi w Bochni na spektakl pt: ” Jaś i Małgosia”

“Dzień Ziemi- w biurze Matki Natury” teatrzyk kukiełkowy zorganizowany przez nauczyciela, dla dzieci z grupy Żabek, później pochód z transparentem

Maj i czewiec:  występ na Dzień Mamy ze scenariuszem pt.: ” Z okazji Dnia Matki – życzliwe sąsiadki” oraz na zakończenie roku szkolnego “Wakacyjne plany Żab”

Dzieci obejrzały przygotowaną prezentację multimedialną o różnych rodzajach teatru.

Wspólnie przygotowaliśmy kącik teatralny, w którym odbywają się spektakle wystawiane przez dzieci jak i panie.

“Żabki”  nauczyły się wiersza pt. ” Kulturalny widz”. Dzieci wykonały prace plastyczne o tematyce teatralnej dwa razy w roku szkolnym.

w roku szkolnym 2021/2022. Realizacja projektu posłużyła budowaniu wrażliwości u dzieci, zaspokajała potrzebę tworzenia sztuki, wzmocniła wiarę we własne możliwości. Służyła kształtowaniu umiejętności wyrażania emocji przy pomocy technik teatralnych u dzieci, kształtowaniu umiejętności i zachowań społecznych, wzmacnianiu poczucia uczestnictwa w grupie, kształceniu kompetencji medialnych.