Dzień 20 września to wyjątkowa data w kalendarzu przedszkolnym, tego dnia dzieci świętują Dzień Przedszkolaka. W naszym przedszkolu dzień ten upłynął na wesołych zabawach i niespodziankach.

     Na początku dnia wszystkie grupy, w swoich grupowych strojach, zebrały się w sali “Misiów”, gdzie wspólnie obejrzeliśmy przygotowany piękny występ i uczestniczyliśmy w zabawach ze śpiewem. Aby otrzymać medal prawdziwego przedszkolaka, dzieci musiały zdać “egzamin” czyli odpowiedzieć na kilka ważnych pytań dotyczących naszego przedszkola, jak można się domyśleć – wszystkie dzieci zdały. Następnie wszystkie grupy zaśpiewały piosenkę “Dziecięce marzenia”, którą uczyliśmy się przez kilka poprzednich dni. Momentem kulminacyjnym tego dnia było wypuszczenie balonów z helem, które symbolizowały marzenia wszystkich dzieci. Radości i zachwytu było mnóstwo, zarówno wśród starszych jaki i młodszych dzieci.

Na koniec tego ekscytującego dnia dzieci zabrały do domu medale i kolorowe balony.

 

Skip to content