Ostatni tydzień września był pełen atrakcyjnych zajęć dla dzieci. W czwartek 29.09 odbyły się zajęcia z użyciem robotów.

Podczas prezentacji robotów dzieci mogły obserwować jak można programować roboty za pomocą obrazków, jak wydawać komendy, aby robot robił to co chcemy. Dzieci dowiedziały się, że roboty mogą rozpoznawać i naśladować odgłosy zwierząt, mogą same zasypiać i budzić się w reakcji na brak i na zapalenie światła. Obserwowaliśmy także jak roboty potrafią liczyć i zmieniać kolory pod wpływem rozpoznawanych obrazków, a na koniec kibicowaliśmy robotom w wyścigach po planszy. Warsztaty z robotyki wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci ponieważ nowoczesne technologie otaczają i wypełniają współczesność, ważne, aby dzieci mogły obserwować ich szerokie zastosowanie w codziennym życiu.

Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w zajęciach.

Skip to content