19 października grupa „Misie i Biedronki” były na wycieczce  „Na Zamku” w Nowym Wiśniczu. Dzieci podczas zwiedzania poznały jego historię, wnętrze oraz życie mieszkańców.

Dzieci oprócz zwiedzania zamku brały udział w Warsztatach Alchemicznych. Pierwsza część Warsztatów oprócz pogadanki połączona była z pokazem alchemicznego sprzętu i „wybuchowych” bezpiecznych doświadczeń. W drugiej części, praktycznej dzieci samodzielnie  przeprowadzały eksperymenty; przez co ćwiczyły umiejętności praktyczne,  rozwijały swoją pasję badawczą, zaspokoiły ciekawość, poznały świat wieloma zmysłami a jednocześnie rozbudzały wyobraźnię. Oprócz nowych doświadczeń z wycieczki, dzieci zabrały w drogę powrotną wykonane własnoręcznie perfumy.