24 października dzieci zostały zabrane w niezwykłą podróż po Układzie Słonecznym bez wychodzenia z przedszkola. Było to możliwe za sprawą mobilnego Planetarium.

Podczas seansu dzieci poznały księżyc i planety, obejrzały z bliska kolorowe gwiazdozbiory towarzysząc w kosmicznej przygodzie niedźwiedziowi i pingwinowi. Podróż rozpoczęła się na Ziemi, po wspólnym wystartowaniu rakietą na wyciągnięcie ręki pojawił się Księżyc a następnie każda z planet Układu Słonecznego. Były również chwile grozy, kiedy to rakiecie zagrażał deszcz lecących kostek lodu. Na koniec można było odpocząć patrząc w rozgwieżdżone niebo. To było bardzo interesujące doświadczenie zarówno dla młodszych jak i starszych przedszkolaków, które o kosmosie wiedzą już naprawdę dużo.