4 listopada w naszym przedszkolu wystawiony został spektakl teatralny dla dzieci pt. “Historia Daniela w Jaskini lwa” w wykonaniu Teatru Eden z Wieliczki. Spektakl został zorganizowany w ramach współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Trzcianie.

Historia biblijnej postaci Daniela opowiedziana przez aktorów, była dla dzieci niezwykle czytelna i jasna. Zestawienie dobrego, uczciwego doradcy Daniela i złego, podstępnego Magika bardzo zainteresowało dzieci. Spektakl aktywizował małych widzów. Dzieci mogły odpowiadać na zadawane pytania, podpowiadać aktorom, tańczyć, a wybrany spośród zgłaszających się dzieci – Franek, uratował z jaskini lwa głównego bohatera – Daniela. Aktywne uczestnictwo oraz wpływ na losy bohaterów pomaga utrzymać koncentracje dzieci przez dłuższy czas i wspiera zapamiętanie historii na dłuższy czas. Był to bardzo wartościowy spektakl o którym dzieci chętnie później opowiadały.

   

 

Skip to content