08 listopada nasze przedszkole odwiedził pszczelarz z pasieki IMAGO z warsztatem zatytułowanym “Pszczoły nasi mali przyjaciele”. Nasz gość okazał się znakomitym fachowcem i wielkim miłośnikiem pszczół. Rekwizyty, które przywiózł ze sobą sprawiły, że wszyscy mogliśmy poczuć klimat prawdziwej pasieki. Podczas spotkania z pszczelarzem dzieci dowiedziały się, czy zajmuje się osoba wykonująca ten nietypowy zawód, jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego świata i w jaki sposób powstaje miód. Dużą atrakcja była możliwość przebrania się w strój ochronny, używany przez pszczelarzy podczas pracy w pasiece oraz pokaz żywych okazów owadów – królowej i robotnic! Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak wykonał świeczkę z plastra wosku pszczelego oraz otrzymał dyplom pszczelarza i słoiczek pysznego miodu, a nasze przedszkole tytuł “Placówki wspierającej życie pszczół”.

Skip to content