1 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze Święto Narodowe – Święto Niepodległości. Dzieci w naszym przedszkolu tańcem, słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz okazały miłość do Ojczyzny.

Jak co roku wystąpiły dla nas dzieci z oddziału “0”, które   w przystępny dla rówieśników sposób zaprezentowały losy naszej ojczyzny w wierszach, piosenkach i tańcu. Temat ważny i bardzo poważny, dlatego już od najmłodszych lat warto rozmawiać o ojczyźnie.

Dzieci podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości kształtowały patriotyczne postawy poprzez galowy strój, założenie kotylionu  w barwach narodowych, kulturalne zachowanie podczas pokazów, oraz  odpowiednią postawę podczas hymnu.

Skip to content