6 grudnia nadeszła długo przez dzieci oczekiwana i wyglądana wizyta Św. Mikołaja. Żadne z nich nie miało wątpliwości, że otrzyma wymarzony prezent ponieważ wszystkie były w tym roku grzeczne i miłe dla siebie; a jeśli zdarzyły się konflikty to magiczne słowa “przepraszam, dziękuję, proszę” pozwoliły zapomnieć o wszystkim.

Od rana w przedszkolu można było dostrzec wyjątkowość tego dnia. Dzieci i Panie ubrane w odświętne i czerwone elementy stroju nasłuchiwały dzwoneczków sań Św. Mikołaja. Około godziny 10-tej przedszkolaki zgromadzone w sali Misiów, pięknie przystrojonej na tę okazję, usłyszały sygnał wozu strażackiego, którym w tym roku przybył święty gość. Święty Mikołaj biskup, wzbudził w dzieciach duże zainteresowanie swoją osobą, chętnie zgromadziły się wokół i słuchały Jego słów. Dzieci zadawały swoje pytania, również te trudne np.: “Dlaczego dostałem inny prezent niż ten o który prosiłem w liście?”; na wszystkie otrzymały mądrą i żartobliwą odpowiedź. Dalej nastąpiła najważniejsza dla dzieci chwila czyli wręczenie prezentów. Wszystkie przedszkolaki odebrały podarunki nawet maluszki z małą dozą niepokoju podchodziły, by zrobić wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Mikołaj także otrzymał od dzieci wyjątkowe niespodzianki: piosenki, wierszyki i własnoręcznie narysowane obrazki. Do końca dnia głównym tematem rozmów dzieci był Święty Mikołaj i otrzymane prezenty.

W tym wydarzeniu udział wzięły także mamusie z poszczególnych grup, które w roli aniołka lub pomocnika towarzyszyły Św. Mikołajowi. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego dnia.

Skip to content