W środę poprzedzającą tłusty czwartek w ramach poszerzania wiedzy przedszkolaków na temat karnawału oraz tradycji tłustego czwartku, Pani Marysia Kucharka, odwiedziła każdą grupę, aby przeprowadzić zajęcia na temat przygotowania wyjątkowych przysmaków – faworków.

Po zapoznaniu dzieci z listą składników oraz sposobem przygotowania ciasta, Pani Marysia zaprezentowała dzieciom jak należy “zapleść” kawałeczek ciasta, aby przybrało charakterystyczny wygląd. Następnie każde dziecko samodzielnie lub z pomocą Pań wykonało własnego faworka.

Nad smażeniem przedszkolnych faworków czuwała w kuchni Pani Stasia. Tak przygotowane przysmaki, wszystkie dzieci otrzymały do zjedzenia na deser kolejnego dnia, czyli właśnie w tłusty czwartek.