„Dziecko, które czyta, staje się dorosłym, który potrafi myśleć”. Podążając za tą myślą przedszkolaki ze starszych grup wybrały się w odwiedziny do Gminnej Biblioteki Publicznej. Podczas tej wizyty dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarza. Dowiedziały się również co trzeba zrobić, żeby stać się czytelnikiem biblioteki, jak obchodzić się z książkami oraz jak należy się zachować w takim miejscu. Dzieci z wielką radością zapoznały się z tym magicznym i nowym dla nich miejscem. Z dużym zainteresowaniem oglądały książki znajdujące się na półkach. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów atmosferze. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor CKiT wręczyła wszystkim słodką niespodziankę.  Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza taka wizyta ale z pewnością nie ostatnia.

 

Skip to content