8 marca to data, która w świadomości dorosłych zapisana jest bardzo wyraźnie. To dzień  wyrażania uprzejmości i szczególnego doceniania kobiet za to jakie są; czyli m.in: troskliwe, ciepłe, delikatne, piękne. W tym dniu warto pamiętać, że choć kobiety są z Wenus a mężczyźni z Marsa, to w życiu mają podobne cele – być szczęśliwymi, kochanymi i akceptowanymi.

Takie uczucia towarzyszyły także naszym dziewczynkom, a wszystko za sprawą Rodziców, którzy przygotowali na ten dzień niespodzianki w postaci kwiatów i słodkości. Dumni chłopcy mogli podarować swojej ulubionej koleżance pachnące tulipany, w zamian otrzymując najpiękniejszy uśmiech i słodkiego ….. lizaczka.

Poprzez gest ofiarowywania dzieci uczą się, że drugi człowiek jest także ważny, że łatwo można sprawić komuś przyjemność i radość. Uczestniczenie w sytuacjach społecznych dają poczucie dzieciom, że są jego częścią.

Skip to content