21-ego marca z piosenką na ustach przywitaliśmy Panią Wiosnę. Wszystkie przedszkolaki w tym dniu zebrały się w sali Misiów, by wspólnie cieszyć się z przyjścia nowej pory roku. Na tę okazję Grupa Pszczółki przygotowała krótką inscenizację, jak to pszczółki przywoływały Panią Wiosnę piosenką, tańcem i wierszykami, pomagały im w tym wszystkie dzieci. Na koniec odbył się krótki quiz sprawdzający wiedzę dzieci i można śmiało powiedzieć, że przedszkolaki znają wiosenne kwiatki i ptaki jak mało kto. Dalszą część zabawy poprowadził nasz zaprzyjaźniony Miś, który tym razem przyniósł ze sobą “zimową pannę” – Marzannę. Zaprosił wszystkie dzieci na spacer nad rzeczkę gdzie tradycyjnie wrzuciliśmy Marzannę do wody, by pożegnać już Panią Zimę. W drodze powrotnej ze śpiewem ulubionych piosenek o wiośnie, szukaliśmy oznak wiosny.

Dzieci z zerówki uczestniczyły w powitaniu wiosny zorganizowanym w szkole. Prezentowały wykonane w domu piękne kapelusze Pani Wiosny i także pożegnały zimę spacerkiem z Marzanną.

 

Skip to content