Nasze przedszkole po raz kolejny przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom”. Akcja rozpoczęła się 1 listopada 2022 roku i trwała do 30 marca 2023 rok. Celem akcji było zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W zbiórce grosików wzięły udział dzieci ze wszystkich grup.  Dzieciaki z wielką radością i zadowoleniem przynosiły złote grosiki o różnych nominałach i zapełniały nasze przygotowane wcześniej słoiczki w salach przedszkolnych.

Pani Maria Łukasik –organizatorka akcji w przedszkolu przedstawiła poszczególnym grupom ile pieniążków udało im się zebrać oraz serdecznie podziękowała wszystkim dzieciom za aktywny udział.

Pani dyrektor wręczyła wszystkim grupom nagrody na ręce przedstawiciela każdej grupy. Podziękowała również dzieciom i rodzicom. Powiedziała, że cieszy się , że dzieci potrafią dzielić się z innymi i nie pozostają obojętne na los osieroconych dzieci.

Grupa Żabki -128,00 zł

Grupa Misie – 120,14 zł

Grupa Biedronki – 81,01 zł

Grupa Pszczółki – 70,13 zł

Grupa Sówki – 64,50 zł

Razem zebraliśmy- 463,79 zł

Pieniążki zostały posegregowane i wysłane do organizatora  akcji „ Towarzystwo Nasz Dom”.