W tygodniu poprzedzającym Niedzielę Palmową w naszym przedszkolu stworzono możliwość nabycia palmy dla każdego przedszkolaka. W tym roku, do wykonania palm włączyły się mamusie niektórych przedszkolaków – którym serdecznie dziękujemy za pomoc. Kolorowe kwiaty, bibułki i staranność wykonania zachęcały wszystkich do zabrania takiej palmy do domu.

O tradycji wykonywania palm – własnoręcznie, opowiedziała Pani Ewa Gądek, która w formie lekcji otwartej i z pomocą przedszkolaków pokazała, że tworzenie takiego rękodzieła wcale nie jest trudne. Warsztaty poprzedzone zostały prezentacją multimedialną opowiadającą o wjeździe Jezusa do Jerozolimy, która wzbudziła w dzieciach duże zainteresowanie. Następnie dzieci mogły wzbogacić swoje doznania sensoryczne poprzez prezentowane barwne kwiaty i trawy oraz pachnący, świeżo zerwany bukszpan. Przedszkolaki dowiedziały się, że wszystkie elementy powinny być ekologiczne, ponieważ poświęcone palmy przeznaczane są na krzyżyki wbijane w pola uprawne. Ponadto P. Ewa opowiedziała dzieciom o najsłynniejszym w Polsce konkursie na najwyższą i najpiękniejszą palmę, organizowanym w niedalekim sąsiedztwie naszej miejscowości czyli w Lipnicy Murowanej. By lepiej utrwalić wiedzę i przedłużyć miłe spotkanie, dzieci w swoich salach kolorowały obrazki nawiązujące do powitania Jezusa w Jerozolimie.

 

Skip to content