„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”

Florian Plit

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Dzieci z naszego przedszkola przy okazji tego święta poznawały zasady, których należy  przestrzegać, aby chronić matkę naturę.

Na ten dzień Pani Maria Łukasik przygotowała ciekawe zajęcia edukacyjne oraz projekcje filmów o tematyce ekologicznej. Zorganizowany został pochód ulicami Trzciany z piosenką i  transparentem nawołującym do dbania o Ziemię. Na koniec dzieci miały możliwość upiększenia przedszkolnego ogródka przez posadzenie w nim nowych kwiatów.

Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony środowiska oraz inspirowały do troski o Ziemię.

Dzień Ziemi przypomina, że o planetę warto dbać każdego dnia. Warto zaszczepić ekologiczne ideologie już od najmłodszych lat, aby maluchy pamiętały, jak małymi krokami możemy wspierać Matkę Ziemię.