12 maja 2023r odbyło się uroczyste rozpoczęcie budowy nowego budynku przedszkola i żłobka w Trzcianie. W tym wydarzeniu wzięły udział wszystkie grupy przedszkolaków: “Żabki”, “Pszczółki”, “Misie”, “Biedronki” i “Sówki” wraz ze swoimi Paniami. Prezentując krótki program artystyczny zakończony wypuszczeniem kolorowych baloników do nieba, spotkały się z miłym odbiorem obecnych podczas tego wydarzenia, Gości.

Dzięki staraniom Wójta Gminy Trzciana oraz przychylności parlamentarzystów i przedstawicieli samorządu terytorialnego zatwierdzono do realizacji projekt budowy nowego budynku przedszkola w Trzcianie. Odpowiadając na potrzeby społeczności lokalnej, oraz współczesnej, rosnącej potrzebie łączenia pracy zawodowej z wychowaniem dzieci, podjęto decyzję o stworzeniu nowoczesnego, zgodnego ze standardami miejsca wspierania rozwoju i edukacji najmłodszych. Termin oddania budynku do użytku przewidziano na listopad 2024r czyli obecne, najmłodsze dzieci, będą mogły już korzystać z nowego obiektu zanim pójdą do szkoły.

W uroczystości wzięli udział: Poseł na Sejm RP Józefa Szczurek-Żelazko , Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Wicewojedowa Małopolski Ryszard Pagacz, Radny Powiatu Bocheńskiego Mariusz Zając, Przewodniczący Rady Gminy Trzciana Renata Paruch wraz z Radnymi: Piotrem Osikowiczem, Stanislawem Pastuszakiem, Tadeuszem Cempurą, Marcinem Dudą, Dyrektorem Przedszkola w Trzcianie Panią Lucyną Wroną wraz z Wychowawczyniami i przedszkolakami jak również rodzicami, a także pracownik urzędu gminy Kierownik Referatu Inwestycji Strategicznych Marcin Gawłowicz, Proboszcz Parafii Trzciana ks. Proboszcz Jacek Daniel, emerytowany ks. Proboszcz Władysław Midura, Wikary ks. Krzysztof Ceglarz oraz wykonawca inwestycji – Pan Piotr Gurgul, właściciel firmy oraz inspektor nadzoru Daniel Olech, projektant szkoły Pan Marcin Głód.

Skip to content