30 maja grupa “Pszczółek” i “Misiów” wybrała się na wycieczkę do Zoo w Krakowie.

Wczesnym rankiem, jeszcze przed śniadaniem grupa małych podróżników wyruszyła w daleką podróż. Wyposażeni w plecaczki pełne smacznej energii przygotowanej przez Rodziców oraz zapas ciekawości i dobrego humoru jechaliśmy autokarem z nadzieją zobaczenia prawdziwego lwa. Nie zawiedliśmy się! Już na pierwszym wybiegu dostrzegliśmy wyczekiwane drapieżniki. Spokojny spacer w otoczeniu przyrody był samą przyjemnością. Dzieci widziały na żywo zwierzęta, które w przedszkolu rozpoznają tylko w książeczkach lub na planszach m.in. żyrafy, pawie, hipopotama, wielbłądy, małpki, pingwiny. A na swój obiad zaprosiły nas słonie. Na zakończenie zajrzeliśmy do mini zoo gdzie mogliśmy pogłaskać kucyki, kozy, króliczki, dotknąć żółwia. Celem wyjazdu było uwrażliwianie dzieci na potrzeby zwierząt, kształtowanie właściwych wzorców zachowania w miejscach publicznych oraz przeżywanie miłych doświadczeń w gronie koleżanek i kolegów.

Skip to content