21 września nasze przedszkole odwiedzili mł. asp. Zbigniew Blitek i st. sierż. Marcin Zdebski z pobliskiego posterunku policji. Panowie rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu na drodze, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzieci dzieliły się także swoimi doświadczeniami, pokazały, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.

Na koniec spotkania dzieci miały możliwość oglądnięcia policyjnego radiowozu, jak również poznania dźwięku i barw świateł.

Serdecznie dziękujemy Panom za poświęcony czas.

Skip to content