W dniu 02.11. 2023r. tuż po święcie Wszystkich Świętych, przedszkolaki z Publicznego Przedszkola z Trzciany wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę , na cmentarz, aby zapalić znicze na grobach zmarłych. Celem spaceru było oddanie hołdu żołnierzom, którzy polegli w walce o naszą ojczyznę. Dzieci wspólnie z paniami pomodliły się i zapaliły znicze na ich grobach. Przedszkolaki zapaliły też znicze na grobach najbliższych ich sercu osobom: ks. Jaromira Buczaka i p. Celinki Widła. Spacerując alejkami dzieci oglądały  groby świątecznie ustrojone kwiatami, wieńcami oraz zniczami. W czasie wycieczki , dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też,  jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych oraz osób odwiedzających to miejsce. To była jedna z ważniejszych lekcji wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która z pewnością pozostanie w pamięci dzieci.