10 listopada w Publicznym Przedszkolu w Trzcianie odbyła się uroczystość z okazji Odzyskania Niepodległości – jest to najważniejsze polskie święto narodowe, upamiętniające rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległości. Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu nawet najmłodsze pokolenie. Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. Część artystyczną przygotowała pani Jolanta Młyńska wraz z dziećmi z zerówki. Przedszkolaki recytowali wiersze o tematyce patriotycznej i śpiewali pieśni patriotyczne. Utwory poetyckie podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami. Ich uzupełnieniem były utwory muzyczne –  Hymn Polski ,,Mazurek Dąbrowskiego’’ jak i piosenka pt.” Polak mały” w wykonaniu pozostałych grup z naszego przedszkola. Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych dzieci uczą się patriotyzmu, postawy młodego pokolenia. Młodych ludzi powinien pociągać dobry przykład osób szczerze zatroskanych o Polskę. Patriotyzm trzeba w narodzie pielęgnować i to jest zadanie dla nas wszystkich.

Skip to content