Dnia 16.11.2023r. w naszym Przedszkolu odbyły się warsztaty kiszenia kapusty, które poprowadziła pani wi-ce dyrektor Lucyna Wrona wraz z panią Elżbietą Statek. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach. W pierwszej części przedszkolaki zapoznały się z walorami smakowymi i zdrowotnymi popularnego polskiego przysmaku, jakim jest niewątpliwie kiszona kapusta. Dzieci miały okazje poznać kapustę wszystkimi zmysłami (wzrok, smak, zapach, dotyk) i dowiedzieć się, jak dawniej przygotowywano zapasy na zimę. W drugiej części zajęć dzieci przygotowały kapustę do kiszenia. Poszatkowaną kapustę wrzuciły do przygotowanego w tym celu słoika i każdą warstwę posypywały solą i kminkiem, dokładając marchew. Należy wspomnieć, że nie zapominały o jej dokładnym ugnieceniu w słoiku tak, aż kapusta puściła sok. Dzieci wytrwale pracowały pod czujnym okiem swoich pań.

Za około 2 tygodnie sprawdzimy, jak smakuje nasza kiszona kapusta, pełna cennych dla zdrowia witamin 😊

 

Skip to content