Dnia 4 grudnia 2023 r. przedszkolaki z grupy “Biedronki”  wraz z Oddziałem ” 0″  wyjechali do Krakowa na spektakl teatralny „Królowa Śniegu”  Pobudzająca wyobraźnię adaptacja klasycznej baśni H. Ch. Andersena wprowadziła dzieci w świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. Dzieci z wielkim zaciekawieniem śledziły losy Kaja, który będąc pod wpływem tajemniczej kobiety, znika bez śladu oraz Gerdy chcącej za wszelką cenę odnaleźć Kaja, swego przyjaciela i towarzysza beztroskich zabaw. Wyrusza więc w wyprawę, a jej trudy zostają nagrodzone – dziewczynka odnajdzie bowiem ukochanego Kaja, a siła przyjaźni sprawi, że uda się wyzwolić chłopca spod uroku lodowej damy. Spektakl urozmaicony był piosenkami, które spodobały się dzieciom, gdyż doskonale bawiły się w trakcie oglądania przedstawienia. Oryginalne kolorowe kostiumy i rekwizyty, wspaniałe efekty świetlne i dźwiękowe, projekcje video oraz zmieniająca się scenografia zrobiły na małych widzach niezapomniane wrażenie.

Spektakl „Królowa Śniegu” jest też opowieścią o sile miłości i przyjaźni – jeśli kogoś kochamy, poświęcimy dla niego wszystko, zdobędziemy się na każdy trud. Nasze wysiłki nie będą bezcelowe, bo prawdziwe uczucie pokona wszystkie przeszkody – nawet złą magię.

 

Skip to content