Nic tak słodko nie przywodzi na myśl Bożego Narodzenia, jak wspólne pieczenie i dekoracja pierniczków…

Okres przed Świętami Bożego Narodzenia kojarzy się z ubieraniem choinki, świątecznymi wypiekami oraz innymi świątecznymi przygotowaniami. W dniu 12 grudnia 2023r. w naszym Przedszkolu odbyło się wielkie pieczenie świątecznych pierniczków. Warsztaty kulinarne zostały przeprowadzone przez „ Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet z Trzciany”. Dzieci zaopatrzone w fartuchy, wałki i foremki same wałkowały i wycinały foremkami ulubione kształty. Pełne blaszki gotowych do upieczenia ciasteczek  piekły się  pod czujnym okiem pań. W przedszkolu unosił się zapach pierników, kojarzony z tym magicznym okresem świątecznym. Po wystygnięciu pierniczki były przyozdobione przez dzieci według własnych upodobań. Trudno było powstrzymać się od kosztowania tych wspaniałych słodkości. Każdy pierniczek był piękny i wyjątkowy. Dzieci mogły się same o tym przekonać, bo na koniec odbyła się słodka degustacja. Pieczenie i zdobienie pierników sprawiło dzieciom wielką radość. Odbyło się w miłej, świątecznej atmosferze.

Dziękujemy bardzo paniom za przybycie oraz poświęcenie czasu dla naszych przedszkolaków.

 

 

 

 

Skip to content