Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu. Przygotowania do Jasełek w naszym przedszkolu trwały wiele dni, uczyliśmy się kolęd i pastorałek. W tym roku odbyły się aż dwa przedstawienia jasełkowe. W dniu  20  grudnia odbyło się przedstawienie dla rodziców dzieci grupy „Biedronki”. Wspólnie z nami te uroczystą chwilę przeżywali zaproszeni goście : pan wójt Cezary Stawarz ,ks. Proboszcz Jacek Daniel oraz Dyrektor ZPO w Trzcianie. Natomiast 22 grudnia przedstawiono Jasełka dla całej społeczności przedszkolnej. Pod okiem swojej pani M. Łukasik w rolę aktorów wcieliły się starszaki czyli grupa „Biedronki” . Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę. W tym dniu również odbyła się Wigilia. O wyznaczonej godzinie  zebrały sie wszystkie dzieci, personel przedszkola oraz Pani Dyrektor, która złożyła dzieciom i pracownikom najlepsze bożonarodzeniowe życzenia. Wszyscy podzielili się opłatkiem, a następnie wspólnie zjedli tradycyjne wigilijne potrawy.  Dzieci zajadały tradycyjny barszczyk i rybkę, ale i nie zabrakło świątecznych pierniczków. Na zakończenie wszyscy wspólnie kolędowaliśmy. W dzień przedszkolnej Wigilii w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje.

 

 

 

Skip to content