Pierwszy Dzień Wiosny był pełen dziecięcych działań. Wszystkie grupy zgromadziły się w sali ” Żabek”, by ubrani w stroje sówek, żabek, pszczółek i biedronek wspólnie cieszyć się nadejściem nowej pory roku. Pani Ewa przygotowała zadania dla starszych i młodszych, w którym dzieci mogły się wykazać, znajomością oznak nowej poru roku oraz umiejętnościami liczenia. W tym dniu rozstrzygnięty został konkurs ” Koszyk Pani Wiosny”, w którym dzieci za pomocą rodziców w domu miały wykonać przestrzenny koszyczek używając tylko ekologicznych materiałów. Głosami dzieci wybrane zostały najpiękniejsze koszyczki:

  1. W grupie Sówek – Tymon Grabowski
  2. W grupie Żabek – Zuzanna Grabowska
  3. W grupie Pszczółek – Alicja Długopolska
  4. W grupie Biedronek – Emilia Wiewiórka

Wszystkim uczestnikom konkursu Pani Wiosna podarowała swoje najpiękniejsze motyle . Zwieńczeniem Dnia Wiosny był korowód poprowadzony przez naszego ulubionego misia . To pożegnanie marzanny z piosenkami wróciliśmy do przedszkola niosąc wiosenną gałązkę.

 

 

Skip to content