W Wielki Czwartek w naszym Przedszkolu odbyło się wspólne świąteczne spotkanie pod hasłem :” Wielkanocne zwyczaje i tradycje “. Wszystkie dzieci wraz z paniami zgromadziły się w sali “Żabek” w której uroczyście świętowano nadchodzące Święta. Spotkanie rozpoczęto od słów Pani wice dyrektor Lucyny Wrony, która  złożyła wszystkim dzieciom, nauczycielom, pracownikom przedszkola życzenia świąteczne, natomiast dzieci wręczały paniom kwiatuszki składając sobie nawzajem życzenia. Następnie dzieci zaśpiewały piosenkę o pisankach a  Pani Agnieszka  przygotowała dla dzieci prezentację, dotyczącą zwyczajów i tradycji wielkanocnych. Dzięki temu dzieci mogły bliżej poznać znaczenie świąt. Wspólnie również przygotowały koszyczek wielkanocny z przygotowanych produktów. To zadanie sprawiło dzieciom wiele radości. Pod koniec spotkania panie wręczyły dyplomy za udział w konkursie na najpiękniejszy “Koszyk Pani Wiosny”. Tym przyjemnym  akcentem zakończyliśmy spotkanie, a każda grupa w swojej sali poczęstowała się wielkanocną babeczką.

 

Skip to content