22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto to obchodzone jest w naszym kraju od ponad 30 lat. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę – ZIEMIĘ!

Nauka zachowań ekologicznych nie powinna być tylko modą, a przede wszystkim przejawem troski o przyszłość naszej planety i najmłodszych pokoleń. Dlatego dzieci podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling. Podczas spotkania dzieci przy użyciu swojej wyobraźni odbyły lot w kosmos, aby wylądować na planecie Ziemia. Po wylądowaniu udało im się odgadnąć gdzie się znajdują i zobaczyły dwie planety, szczęśliwą i smutna. Ich zadanie polegało na przyporządkowaniu obrazków sytuacji w której nasza Ziemia się smuci, albo w której jest szczęśliwa. Następnie dzieci wcieliły się w rolę, lekarzy i za pomocą „plastrów” leczyły „chorą” Ziemie, zalepiając, szkodliwe da niej działania, pozytywnymi zastępnikami. Kolejnym zadaniem dla dzieci, była segregacja śmieci do odpowiednich pojemników, wszystkie przedszkolaki bardzo chętnie brały w tym zadaniu udział. Na koniec, dzieci przygotowały „Kodeks Małego Ekologa”.

ZIEMIO! Nie chcemy abyś była zniszczona, chcemy żebyś była cała zielona, więc przysięgę Ci składamy, że zniszczyć Ciebie nie damy !!!

Skip to content