23.04.2024r . w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z dogoterapii. Wszystkie przedszkolaki, już od rana z niecierpliwością czekały na czworonożnych przyjaciół. Zajęcia te miały na celu przybliżenie i oswojenie dzieci z psem  oraz wprowadzenie w tematykę dogoterapii. W czasie spotkania dzieci mogły dowiedzieć się jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie oraz na czym polega praca psa – specjalisty, jak należy zachować się wobec obcego psa, jakie zasady obowiązują w czasie pierwszego spotkania z zwierzęciem. Prowadzący przedstawili również zasady jakie należy przestrzegać podczas zabawy z pupilem, o czym należy pamiętać idąc z nim na spacer, jak prawidłowo go nakarmić, a także, w których sytuacjach nie należy podchodzić do czworonoga oraz jak zachować się w sytuacji, gdy nas zaatakuje. W czasie zajęć przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń, a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywał. Dzieci dowiedziały się czym jest mowa ciała psa czyli najważniejsze sygnały: strach, agresja, chęć zabawy. Wizyta psa terapeuty w przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń w życie wszystkich, którzy w spotkaniu z psami  mogli uczestniczyć. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem. Zajęcia zostały sfinansowane przez Radę Rodziców, za co z całego serca bardzo dziękujemy 🙂

 

Skip to content