Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych. Nasze przedszkolaki 30 kwietnia 2024r. świętowały to niezwykle ważne dla naszego kraju wydarzenie – rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wszystkie przedszkolaki wraz z swoimi paniami udały się na pochód w okolicach swojego przedszkola. Nie zabrakło flagi biało czerwonej oraz radosnego śpiewania piosenki ” Jesteśmy Polką i Polakiem”. Głównym celem spotkania było wyrobienie wśród dzieci postaw szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych mających na celu poczucie przynależności narodowej. Na zakończenie spotkania dzieci wsypały do ” Nakrętkowego  Serca ” stojącego przed Szkołą w Trzcianie, plastikowe nakrętki tym samym pomagając tym wszystkim którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.  Jesteśmy bardzo dumni z naszych przedszkolaków 🙂

Skip to content